محمد مخبریان

کارشناس علوم تربیتی   علوم تربیتی  علوم تربیتی

دانلود محتوای الکترونیکی صرفه جویی اندروید

Saving at home

دانلود نمونه‌ای از تولید محتوای الکترونیکی (نرم افزار آموزشی) با موضوع «آموزش صرفه جویی در منزل» در قالب سیستم عامل اندروید برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی

اگر برق خانه‌ی شما قطع شود، در آن لحظه چه می‌کنید؟ شما در روشنایی کم نمی‌توانید تکالیف درسی خود را به خوبی انجام دهید. نمی‌توانید تلویزیون را تماشا یا از وسایل برقی در خانه استفاده کنید. حتّی ممکن است همه‌ی اعضای خانواده، کارشان متوقف شود و صبر کنند تا دوباره برق وصل شود.

اگر آب قطع شود چه مشکلاتی پیش می‌آید؟ تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید؟ مادرتان نمی‌تواند لباس‌های کثیف را بشوید. باغچه و گلدان‌ها خشک می شوند. دیگر نمی‌توانید حمام بروید. بعد از چند روز همه از تشنگی می‌میرند.

حالا فرض کنید گاز قطع شده است. دیگر مادر به راحتی نمی‌تواند غذا بپزد. برای گرم کردن خانه دیگر بخاری‌ها روشن نمی‌شود.

این موارد ، بخش کوچکی از مشکلاتی هست که اگر آب، برق یا گاز قطع شود به سراغ ما می‌آیند. پس ما باید به اندازه‌ی نیازمان از آب ، برق و گاز استفاده کنیم تا برای همیشه بتوانیم از وجود این نعمت‌های خدادادی استفاده کنیم و نسل‌های بعد از ما هم بتوانند از آن استفاده کنند.

خداوند بزرگ و مهربان در سوره اعراف آیه 31 می فرمایند:

كُلُواْ وَاشْرَبُواْ وَلاَ تُسْرِفُواْ إِنَّهُ لاَ يُحِبُّ الْمُسْرِفِينَ

یعنی : بخوريد و بياشاميد ولی زياده‏‌روى مكنيد كه او اسرافكاران را دوست نمی‌‏دارد.

اگر آيه قبلي را با دقت خوانده باشيد، متوجه مي‌شويد که خداوند مهربان در قرآن در مورد اسراف صحبت کرده است و اين به آن معنا هست که ما بايد در مصرف همه چيز مراقب باشيم که اسراف نکنيم و درست مصرف کنيم.

ما در این نرم‌افزار آموزشی، راه‌های صرفه جویی و درست مصرف کردن آب، برق و گاز را به دانش‌آموزان عزیزمان آموزش خواهیم داد.

دانلود اپلیکیشن صرفه‌جویی در منزل